Times'a göre FETÖ ile mücadele İngiltere'ye taşınmamalı!

İngiliz Times gazetesi, yaptığı haberlerde, Zaman gazetesinin İngiltere baskısının kapatılmasını eleştirip, Erdoğan'ı suçladı

Times'a göre FETÖ ile mücadele İngiltere'ye taşınmamalı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'deki Times gazetesinden 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ'ye tam destek geldi.

Times, "Erdoğan'ın müttefikleri intikam ararken, Londra'da bir gazete kapanmaya zorlandı" başlıklı haberinde, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekçilerinin sürgündekilere karşı bir yıldırma kampanyası başlatmasıyla, Zaman gazetesinin İngiltere baskısının kapanmak ve gazetecilerin saklanmak zorunda kaldığını" yazdı.

Times, ayrıca FETÖ'ye karşı gerçekleştirilen operasyonları eleştirmek için  başyazılarından birini de ayırmış. "Erdoğan'ın uzun kolu" başlıklı yazıda "Türkiye'nin acımasız tasfiyelerini İngiltere'ye ihraç etmesine izin verilemez" deniyor. 

Almanya'nın Avrupa'ya mülteci akışının önlenmesi için Türkiye'ye bağımlı olduğu için fazla bir tepki vermediğini söyleyen Times, ABD'nin de Gülen'in iadesi için baskıaltında olduğunu ve Ankara'nın sinirlerini yatıştırmaya çalıştığını belirtiyor. Yazı şöyle sona eriyor;

"İngiltere doğru bir adım atarak Türkiye'de devletin başına karşı düzenlenen darbe girişimini kınadı. Dahası, Türkiye Ortadoğu ve ötesinde yaşamsal önemde bir müttefik. Ancak darbe sonrası girişilen tasfiyeler Türk devletinin istikrarına değil, cumhurbaşkanının acımasız bir demokrasi parodisi yaratma hırslarına hizmet ediyor gibi görünüyor. Bu mücadelenin İngiltere sokaklarına taşınmasına izin verilmemeli"

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 16:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35