banner39

Timoşenko, EM maçlarına boykota karşı

Ukrayna eski Başbakanı Timoşenko, Avrupa Futbol Şampiyonası 2012'nin ülkesinde oynanacak maçlarının boykot edilmesine karşı olduğunu bildirdi.

Avrupa 22.05.2012, 12:45 22.05.2012, 12:45
Timoşenko, EM maçlarına boykota karşı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Polonyalı AB Parlamentosu üyesi Jacek Protasiewiç, Ukrayna eski Başbakanı Julia Timoşenko'yu Charkow'daki hastahanede ziyaret ettikten sonra medyaya yaptığı açıklamada, Timoşenko'nun Avrupa Futbol Şampiyonası 2012 maçlarını boykot etme fikrini doğru bulmadığını ve bundan vazgeçilmesini rica ettiğini söyledi. Polonyalı politikacı, Timoşenko'nun sağlık durumunun ağır olduğunu ve psikolojik baskı altında bulunduğunu bildirdi.

Uluslar arası eleştirilerin devam etmesine karşılık Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Janukowiç konuşmaya ve kendilerine yöneltilecek sorulara cevap vermeye hazır olduklarını, ancak AB'den gelen suçlamalardaki uslubun kendisini rahatsız ettiğini, kendilerine bir 'okul öğrencisi' gibi muamele yapıldığını söyledi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Konstantin Griçenko da AB'nin tutumunu eleştirerek, ülkesinin uyum antlaşması gereği bir çok çalışmayı başarıyla gerçekleştirdiğini, Brüksel'in şimdi Timoşenko bahanesiyle antlaşmayı dondurmasını büyük bir hayal kırıklığı olarak gördüklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?