banner15

Trajediyi reklam yapmanın son hali: Selfie

Elinde cep telefonu olan herkesin başka insanların hayatını izinsiz ve haksız ifşa etmesinin gitgide toplumsal bir hastalık olduğu gerçeği her geçen gün artıyor. En son olayda İtalya'da yaşandı. Kaza geçiren birini arkasına alarak selfie çeken adam çevredekilerden büyük tepki aldı

Trajediyi reklam yapmanın son hali: Selfie

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İtalya'nın kuzeyinde tren çarpması sonucu yaralanan bir kadının imdadına ilk yardım ekibi müdahale ederken cep telefonundan özçekim (Selfie) yapan adam etraftaki insanların tepkisi ile karşılaştı.

Çevredekiler "Tüm ahlak duygularımız kaybettik" diye tepki gösterirken polis selfie çeken gence müdahale ederek telefonundaki fotoğrafı zorla sildirdi.

Geçen ay yaşanan olayda yaralanan kadının bacağı kesilirken her eline cep telefonu alanın başka insanların hayatını izinsiz ve haksız ifşa etmesinin gitgide toplumsal bir hastalık olduğu gerçeği her geçen gün artıyor.

Hemen arkasında dramatik bir olay yaşanırken, selfie çeken adamın yaptığı İtalyan basınında geniş yer buldu. Corriere della Sera gazetesi bir eliyle fotoğraf çeken adamın, diğer eliyle zafer işareti yaptığını yazdı.

La Stampa'daki bir yorumda ise "interneti çürüten bir kanserden" bahsedildi. Antonella Boralevi imzalı yazıda, fotoğrafı çekinin kötü bir adam olmadığı ancak ruhunu ve kişiliğini kapatıp, "bir internet otomatına dönüştüğü" vurgulandı.

26 Mayıs'ta yaşanan olayın fotoğrafını çeken gazeteci Lambri de yaşanıklarını Piacenza'nın yerel gazetesi Liberta'da "Beklemediğiniz barbarlık: Trajedinin önünde selfie " başlığıyla anlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 13:10
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48