banner39

Türk asıllı subayın cesedine ulaşıldı

İsveç'in başkenti Stockholm'de 18 Kasım 2020'den beri kayıp olan 31 yaşındaki Türk asıllı Deniz Arda'nın cesedinin bulunduğu bildirildi.

Avrupa 09.03.2021, 01:13
Türk asıllı subayın cesedine ulaşıldı

Stockholm Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Carina Skagerlind, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Skagerlind yaptığı açıklamada, 10 gün önce Stockholm'ün güneyinde Tyresta Ulusal Parkı'nda bulunan cesedin otopsi sonucu İsveç Silahlı Kuvvetleri'nde deniz komando subayı olarak görev yapan Deniz Arda'ya ait olduğunun belirlendiğini bildirdi.

Skagerlind, "Ailesine haber verildi. İlk incelemelerde suç unsuru yok." dedi.

Aftonbladet gazetesinin haberinde, bir doğa yürüyüşçüsünün, 27 Şubat Cumartesi Tyresta Ulusal Parkı'nda gezerken sarp kayalıkların arasında bir ceset görerek ve polise ihbarda bulunduğu belirtildi.

Arda, kaybolmadan önce arkadaşlarına gönderdiği mesajında Stockholm'un Nacka bölgesinde sarp kayaların arasında uzun bir koşuya çıkacağı bilgisini paylaşmıştı.

İsveç silahlı kuvvetlerinde her türlü komando eğitimini başarıyla tamamlayarak Deniz Komando Okulu Komutanlığına subay olarak terfi eden Deniz Arda,18 Kasım 2020'de kaybolmuştu.

Arda'nın, Stockholm'de Liljeholmen bölgesinde bir marketten alışveriş yaptığı sırada görüntüleri mobese kameralarına yansımış, daha sonra kendisinden haber alınamamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?