banner39

Türk düşmanı Rusya'nın delisi Jirinovski'den Türkiye'de askeri üs iddiası

Rusya Liberal Demokrat Partisi lideri Jirinovskii, Erdoğan’ın, ülkesinin topraklarında bir Rus askeri üssü kurmaya hazır olduğunu ileri sürdü.

Avrupa 02.09.2018, 13:27 02.09.2018, 18:33
Türk düşmanı Rusya'nın delisi Jirinovski'den Türkiye'de askeri üs iddiası

RIA Novosti Haber Ajansı'nın ‘Rossiya 24’ televizyonuna dayandırarak verdiği haberde, Rusya Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovskii, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ülkesinin topraklarında bir Rus askeri üssü kurmaya hazır olduğunu ileri sürdü.

Rusya Liberal Demokrat Parti lideri Türk düşmanı Vladimir Jirinovski katıldığı programda, "Hemen İran ve Türkiye'den hava ve deniz üslerinin kurulmasını talep etmeliyiz. Türkiye hazır, sizinle konuştuğum gibi Erdoğan'la konuştum. O Rusya'yla birlikte olmak istiyor, sıra bekleyip son vagonda AB'ye gitmek istemiyor" diyen Jirinovski, şöyle devam etti:

"O bizimle olmak istiyor. Çünkü bizimle birlikte Erdoğan'ın kim olduğunu bütün dünya bilecek."

Jirinovski, temmuz ayında Erdoğan'ın kişisel daveti üzerine yemin törenine katılmak için Ankara'yı ziyaret etti.

Rusya Liberal Demokrat Partisi lideri, daha sonra Türkiye'nin güneyinde bulunan İncirlik Hava Üssü'nün NATO'ya kapatılıp Rus tarafına aktarılabileceğini düşündüğünü söyledi.

2016 yılında "Kuzey Suriye türk topraklarıydı" demişti

Jirinovski sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye orada yapmak istediğini yapsın, biz ise buna gözlerimizi kapatalım. Konu Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyi. Bu bölgeler merkezden kontrol edilemiyor. Bu konuyu düşünmemiz lazım. Orada savaş biterse ve istikrar sağlanırsa Musul, Halep’te büyük masalar kurarız ve sofraları büyük pilavla donatırız. Rusya için Kırım ve Donbass ne anlama geliyorsa, Türkiye için de Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyi öyledir. Kırım ve Donbass Rus dünyasının bir parçası. Orada her zaman Ruslar yaşadı. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye de Türk topraklarıydı. Burada kolay anlaşabiliriz. Rusya ve Türkiye ordusu en güçlü ordular."

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?