banner39

Türk gençlerine 'Vatan Almanya' yarışması

Türk işçilerin Almanya’ya gelişlerinin 50. yıldönümü dolayısıyla gençler arasında ‘Heimat (Vatan) Almanya’ isimli bir yarışma düzenlendi, gençler yazılı metin, video, müzik, fotoğraf veya resim gibi istedikleri dalda yarışmaya katılabiliyor

Avrupa 11.07.2011, 16:11 11.07.2011, 16:11
Türk gençlerine 'Vatan Almanya' yarışması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya’ya Türk işçilerinin gönderilmesinin 50. yıldönümü dolayısıyla Türk gençleri arasında ‘Heimat Almanya’ (Vatan Almanya) adı altında bir yarışma düzenlendi. Yazılı metin, video, müzik, fotoğraf ya da resim gibi istedikleri dallarda bu konudaki düşüncelerini yansıtan eserlerle yarışacak olan gençler ‘vatan nedir’ sorusuna cevap verecekler. Yarışmaya şarkıcı Bahar Kızıl, televizyon sunucusu Nazan Eckes, sinema oyuncusu Fahri Ogün Yardım gibi Almanya’da bilinen isimler destek veriyor.

Göç ve uyumdan sorumlu devlet bakanı Maria Böhmer, bu yarışmayla gençlerin kendilerini nereye ait gördüklerini anlatmalarını istiyor. Yarışmaya katılmak isteyen gençler, eserlerini 25 Eylül 2011 tarihine kadar ‘heimat-almanya.de’ internet adresine yükleyebilecekler.

Yarışmanın ayrıntıları hakkında bu internet sitesinden bilgi edinmek mümkün. Yarışmaya destek veren ünlülerden oluşan jürinin değerlendirmesinden sonra 25 Ekim 2011’de bir tören düzenlenerek başarılı olanlara ödülleri takdim edilecek. Yarışmanın birincisine dört günlük bir İstanbul gezisi, ikinci ve üçüncü olanlara ise iPad 2 hediye edilecek. Ayrıca Mercator Vakfı da ilk üçe girenlere dört haftalık bir Almanya gezisi hediye edecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?