banner39

Türkiye'nin restine Rusya'dan cevap: Çok şaşkınız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Suriye'nin kuzeyinde ABD ve Rusya'nın verdiği sözleri tutmadığı için Türkiye'nin yeni bir operasyon yapabileceği yönündeki açıklamalarına Moskova'dan cevap geldi.

Avrupa 20.11.2019, 07:48
Türkiye'nin restine Rusya'dan cevap: Çok şaşkınız

Rusya Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suriye'nin kuzeyine yeni operasyon yapılabileceği yönündeki son dakika açıklamalarına cevap verdi.

RIA Novosti haber ajansına konuşan Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, "Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Rusya'yı 'sözlerini tutmamakla' suçlaması ve Suriye'nin kuzeyinde yeni bir operasyon düzenleme sözlerine çok şaşırdık. Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yeni bir operasyon başlatması durumu daha da kötüleştirebilir" dedi.

Çavuşoğlu ne demişti?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ve Rusya'nın Suriye'nin kuzeyi için imzalanan mutabakatlara uymadığını belirterek, "Eğer buralar temizlenmezse harekatı başlatacağız" demişti.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (11)
Uzman Görüşü 2 yıl önce
Ruslar güvenilmez bir millettir. Bize hiçbir zaman dost olmadılar. Enver Paşa'nın Almanlarla yaptığı stratejik işbirliği hatasını Ruslarla tekrarlamamak lazım. Rusların Akdenize açılmak gibi ezeli bir emeli var. Bunu gerçekleştirmek için yapmayacakları entrika yok. Türkün gücü kendi milletidir. Dışardan müttefik aramaya ihtiyacı yok. Osmanlı devletinin Ruslarla yaptığı antlaşmalar sürekli olarak Ruslar tarafından tek taraflı olarak bozulmuştur. Rus toparlanınca anlaşma dinlemiyen bir millettir. Bir yandan Moskova yakınlarında "Mala Kurdan" isimli PKK bürosu ile Kürtlere stratejik imkan veriyorlar. Diğer yandan Kuzey Suriyede sözümona bölgeyi Kürtlerden temizliyorlar. Hükümetin bu duruma dikkat etmesi ve Türk-Rus Münasebetlerinin tarihi seyrini iyi tahil ederek bu fiili duruma uygun politikalar takip emesi lazımdır. Rusyanın sıcak denizlere inme politikaları Çarlık zamanında da SSCB zamanında da Putin idaresi zamanında da değişmemiştir.
Irkçı uzmana cevap 2 yıl önce
Arkadaşım yazdığın kelimeleri önce düşün sonra yaz "ruslar mala kurda isimli pkk bürosu ile kürtlere destek veriyor " Senin ne haddine kürtlere böyle bor iftira atmak ve ayrıca kürtlere ne desteği vereceklermiş ki ? Bu vatan senin gibi iftiracı ırkçı zavallıların değil bu ülke bizim ve biz türk-kürt-laz ayrımı yapmadan sizin gibi asalaklar olmadan çok güzel yaşıyoruz ama ne varki illa senin gibi bir yaratık bir yerlerden çıkıveriyor ruslar kürtlere değil pkk terör örgütüne destek veriyor kürt derken önce bor ağzını çalkala besmele çek.
merhaba 2 yıl önce
akdenize indiler zaten :)
mahmut kaliforniyalı 2 yıl önce
bu dünyada amerikadan daha tehlikeli, sinsi, pislik bir millet var ise o da ruslardır, 1. dünya savaşında ülkemizi işgal ettiklerini unutmayın !!!
Sanane 2 yıl önce
Bu nasıl bir mantık bizde yüzyıllarca her yeri işgal ettik
halil ibrahim 2 yıl önce
Düşünmenin eyleme geçmesi için kendi görevimizi kendimiz keseceğiz. son sonrası içerdeki hainleri temizleyeceğiz çok yuzverildi.
Sade vatandaş 2 yıl önce
Ne Amerika ya nede ruslara güven olmaz amma slav kızlarıda efsane be
Memduh Çeliksüngü 2 yıl önce
Rusya ve Amerika!
Dünyanın başına musallat olmuş iki emperyalist
devlet.Bunların ve bunlarla ittifak kuranların, masallarına inanmamak gerek.Çünkü hepsi aynı.
İttifak kuranların kim olduğunu hepimiz biliyoruz.
mehmet göç 2 yıl önce
ben canımı ulkem için canım fed vatandaş olarak kıme inanacağimizi bilmiyoruze olsun biz gecım derdındeken balk ekmeke derdınde
CEMİL EGE 2 yıl önce
Girmişken devam edecektik ilk amerikalılara sonra ruslara zaman tanımamız bize kaybettirdi
FİKO ŞEKER FABRİKALARI 2 yıl önce
SADECE RUSLARA DEĞİL HİÇBİR ÜLKEYE GÜVENİLEMEZ HER ADIMIMIZI DİKKATLİ ATMAMIZ LAZIM RUS U DA a bd SİDE ab SİDE ÇIKARI OLDUĞUNDA BİZİM YANIMIZDADIR KARŞILIKSIZ PARMAKLARINI OYNATMAZLAR KURTULUŞ SAVAŞINDA DA RUSLARDAN GELEN YARDİM ALMIŞTIK YANİ HERÜLKENİN ÇIKARI VARSA YARDIMEDER BİZ HARİÇ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?