Üç Avrupa ülkesi Yanukoviç'in hesaplarını dondurdu

İsviçre, Avusturya ve Lihtenştayn Prensliği Yanukoviç ve Ukrayna'nın eski hükümetinde görev alan 20 kişinin mal varlığını dondurdu

Üç Avrupa ülkesi Yanukoviç'in hesaplarını dondurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsviçre’den sonra Avusturya ve Lihtenştayn Prensliği de Yanukoviç ve ona yakın Ukraynalı politikacıların mal varlıklarını dondurma kararı aldı.

İsviçre Federal Hükümeti, geçtiğimiz hafta ülkedeki bankalara, Ukrayna'da devlet başkanlığından azledilen Viktor Yanukoviç'le ilişkili hesapların dondurulması talimatını vermişti. Bugün yayımlanan haberlerde ise Yanukoviç’in oğlunun yanı sıra Ukrayna’da siyaset yapan 20 kadar kişinin malvarlıklarının dondurulmasına karar verildi.

İsviçre’nin yanı sıra Avusturya ve Lihtenştayn Prensliği de Yanukoviç’in, oğlunun ve bazı Ukraynalı siyasetçilerin bu ülkelerde bulunan mal varlıkları ve banka hesaplarını dondurmak üzere kararı aldı.

İsviçre ve Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn Prensliği, 160 k,lometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en küçük ülkesi konumunda.

İsviçre’de Yanukoviç ve oğlunun yanı sıra 18 Ukraynalının hesapları Cuma gününden itibaren donduruldu. Ayrıca Cenevre’de Yanukoviç hakkında kara para aklama suçundan dava açıldı.

Avusturya ve Lihtenştayn Prensliği de Ukrayna’nın eski hükümetinde görev alan 20 kişinin mal varlıklarının dondurulduğunu açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 11:43
YORUM EKLE

banner39