banner15

Uçağı düşüren Türk pilota 'Ukrayna'dan nişan' girişimi

Ukraynalı aktivistler Rus uçağını düşüren pilota Ukrayna Milli Nişanı verilmesi için girişimde bulundu

Uçağı düşüren Türk pilota 'Ukrayna'dan nişan' girişimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye sınırlarını ihlal eden Rus savaş uçağını düşüren Türk Hava Kuvvetleri pilotuna Ukraynalı aktivistler “Ukrayna Milli Kahramanı” nişanı vermek için girişimde bulundu. 

Ukrayna'nın tanınan gönüllü aktivistleri Andrey Bolçko ve Dimitri Kurbakoviç bu fikirlerini Fecebook sayfalarında paylaştı. Bolçko ve Kurbanoviç paylaştıkları mesajda "Facebookta yayınladığımız bu mesajı 10 bin kişi Beğen butonunu tıklarsa, hemen bu kararımızı yerine getirmek için harekete geçeceğiz" açıklamasını yaptı. 

Kırım Tatarlarının Milli Lideri, Ukrayna Cumhurbaşkanı Kırım Tatar Yetkilisi, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu da Almanya'dan gelen bir heyetle yaptığı toplantı sırasında konuyla ilgili açıklama yaptı. Kırımoğlu, Ukraynalı aktivistlerin kendisine telefon açtığını ve söz konusu nişanın Türk pilotuna ulaştırılması konusunda yardım istediklerini söyledi. 

Ukrayna sivil toplum ödülü olan “Ukrayna Milli Kahramanı” nişanı, Ukrayna'ya hizmet etmiş başarılı meslek sahiplerine veya ailelerine veriliyor. İlk defa bu yıl verilmeye başlanan nişan, aralarında Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nıun da bulunduğu 30'dan fazla kişiye takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 10:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35