banner39

Ukrayna Kırım Savaşı'nın feshi çağrısında bulundu

Avrupa ve Avrupa-Atlantik entegrasyonu başbakan yardımcısı, Rusya'nın Kırım'ı geri vermesi gerektiğini söyleyerek “Savaş Kırım ile başladı - Kırım ile savaş sona erecek. Ve bu savaşta Kırım için savaşacağız. Her şeyden önce, politik ve ekonomik araçlarla mücadele etmek, ”dedi.

Avrupa 12.11.2019, 08:53
Ukrayna Kırım Savaşı'nın feshi çağrısında bulundu

Avrupa ve Avrupa-Atlantik entegrasyonu başbakan yardımcısı Dmitry Kuleba , Rusya ile Ukrayna arasındaki asıl savaşın ancak işgal altındaki bölgelerin, özellikle de Kırım’ın geri iade edilmesinden sonra sona ereceğini söyledi.

Dmitry Kuleba bu konuda RBC-Ukrayna ile 10 Kasım'da yaptığı röportajda konuştu.

Kuleba, Moskova ile ilişkilerin normalleşmesini savundu, ancak ona göre, bu “alın ve unutun” ilkesiyle olmayacak. O, Rusya'nın yarımadayı geri vermesinin yanı sıra yaptığı saldırganlık için tazminat ödeme yapması gerektiğini vurguladı.

“Savaş Kırım ile başladı - Kırım ile savaş sona erecek. Ve bu savaşta Kırım için savaşacağız. Her şeyden önce, politik ve ekonomik araçlarla mücadele etmek, ”dedi.

“Bize sormuyorlardı”

Kruşçev neden Ukrayna'ya Kırım'ı verdi ve tarihini nasıl değiştirdi?

Kuleba "Ukrayna ile Rusya arasında üç düzeyde ilişkiler kurmaları gerekir - kişiler arası, ekonomik ve politik." dedi.

Eylül ayında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çağrılarını hatırlatarak Moskova ve Kiev arasındaki ilişkilerin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Bunun olacağını söyledi, çünkü Rusya ve Ukrayna aynı insanın iki parçası.

Moskova ve Kiev arasındaki ilişkiler, Kırım'ın Mart 2014'te Rusya tarafından ilhak edilmesi ve o yılın Nisan ayında Donbass'taki çatışma patlamasının ardından kötüleşti. Ukrayna, Rusya’yı topraklarının güneydoğusunda askeri operasyonlar yapmakla suçluyor ve ona saldırgan bir ülke diyor. Kremlin bu iddiaları reddederek delil yetersizliğine işaret ediyor.

Kaynak: Lenta.ru

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?