banner39

Ukrayna, Kırım sınırında alarma geçti

Ukrayna, Kırım'daki hareketlilik sebebiyle sınırındaki askeri güçleri teyakkuza geçirdi

Avrupa 15.08.2016, 12:45 15.08.2016, 14:17
Ukrayna, Kırım sınırında alarma geçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna, doğusundaki ve Kırım'daki hareketlilik sebebiyle cumartesi günü ülke sınırları boyunca askeri kuvvetlerini alarma geçirdi.

Ukrayna Sınır Güvenlik Servisi Başkanı Viktor Nazarenko, cumartesi günü yaptığı açıklamada da, Ukrayna sınır güvenlik güçlerinin Rusya’nın ele geçirdiği Kırım Yarımadası çevresinde gerilimin artması nedeniyle Ukrayna yönetiminin bölgeye ihtiyat birliklerini gönderdiğini ve Ukrayna sınır güvenlik güçlerinin ’her türlü duruma’ hazırlıklı olduklarını söylemişti.

Nazarenko, Rusya’nın Doğu Ukrayna’da görev yapan sınır güvenlik görevlilerine karşı lazer silahı kullandığını iddia etti.

Nazarenko, Donetsk kenti yakınlarında bulunan ve Ukrayna güçlerinin denetiminde olan Mariyinka kontrol noktasında dürbünle bölgeyi denetleyen Ukrayna sınır güvenlik güçlerine karşı özel lazer cihazlarının kullanıldığını söyledi. Nazarenko, bunun sonucunda üç Ukrayna güvenlik görevlisinin gözlerinin yandığını ve yapılan müdahale sonucunda bu üç kişinin gözlerinin ancak kısmen iyileştirilebildiğini dile getirdi.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?