banner39

Ukrayna, Rusya'dan korunmak için topraklarını Amerikalılara satabilir

Kiev, ülkenin topraklarının kontrolünü kaybedeceğine dair korkuları bastırmaya çalışırken, Ukraynalı bir uzman Zinovy ​​Svereda, Ukrayna'yı hayali Rus saldırganlığından korumak için bir Amerikan kolonisine dönüştürmekten başka bir şey önermedi.

Avrupa 18.02.2020, 15:34 18.02.2020, 17:38
Ukrayna, Rusya'dan korunmak için topraklarını Amerikalılara satabilir

Christelle Néant

Ukrayna'da tarım arazilerinin satışı üzerindeki moratoryumun kaldırılması, nüfusun muhalefetine ve toprağın yabancılar tarafından ele geçirileceğine dair korkuya karşı kesin olarak oylanmamış olsa da, Ukraynalı bir uzman önermek için daha iyi bir şey bulamadı ABD ordusunun Ukrayna'yı Rusya'dan koruyabilmesi için ülkenin doğu sınırına yakın araziyi öncelikli olarak Amerikalılara satmaktan ziyade.

Tarım arazilerinin satışında moratoryumun kaldırılmasına ilişkin yasa

Ukrayna'da tarım arazilerinin satışıyla ilgili moratoryum kaldırılması üzerine yasa tasarısının okundu. SSCB'nin çöküşünü takiben arazilerin özelleştirilerek şirketlere verilmesi ile ülkenin tarım arazilerinin yabancıların kontrolüne geçeceği endişesi ile yeni tasarı değiştirildi. Ukraynalıların yüzde 64'ü bu karar karşı çıkıyor. Yasa karşıtlarının korkularını bastırmak amacıyla tasarıda değişikliğe gidildi.

Aynı kişi veya şirket tarafından satın alınabilecek alandaki sınır 20'ye bölünmüştür; 206.300 ila 10.000 hektar, tarım arazilerinin yabancılara ve yabancılara ait olan veya açık deniz alanlarına kayıtlı şirketlere satışı referandum kararına kadar yasaklanmıştır.

Aksi takdirde nakit ödeme yapılması yasaktır, referandumdan sonra bile tarım arazilerinin satışı Rus vatandaşlarına (DTÖ tarafından iptal edilebilecek açık bir ayrımcılıktır) yasaklanmıştır.

2030 yılına kadar hektar başına minimum fiyat (25.000-30.000 Grivnası) da 2030 yılına kadar belirlenmiştir. Ve şu anda kiralamakta oldukları araziyi satın almak isteyen çiftçiler için gerçek bir tercih sistemi oluşturulmuş olup, en fazla 7 yıl boyunca bir kira satın alma sistemi oluşturulmuştur.

Ancak tüm bunlar, nüfusun ve özellikle de en çok etkilenenlerin, yani 6 Şubat'ta Kiev'de protesto eden ve yasanın yeni versiyonuna oy vermenin başlayacağı çiftçilerin meşru endişelerini sakinleştirmek için yeterli değildi. .

Ukrayna Tarım Konseyi Başkanı Andrey Dikun, piyasanın hem bireylere hem de şirketlere aynı anda açık olacağına dikkat çekti ve bu da çiftçiler için bir tehdit oluşturabilir.

“Doğu Avrupa'daki tüm komşularımız bizi aynı anda emlak piyasasına şirketlere ve özel kişilere açmanın imkansız olduğu konusunda uyarıyor. Kademeli olarak yapılmalıdır. ”dedi.

Rusya'dan korumak için Ukrayna'nın topraklarını Amerikalılara satmak

Kiev, ülkenin topraklarının kontrolünü kaybedeceğine dair korkuları bastırmaya çalışırken, Ukraynalı bir uzman Zinovy ​​Svereda, Ukrayna'yı hayali Rus saldırganlığından korumak için bir Amerikan kolonisine dönüştürmekten başka bir şey önermedi.

Ekonomist Svereda, “Savaşın olduğu yerde, genellikle arazi satın almak için yatırım yapma isteği vardır, çünkü o zaman arazi daha ucuzdur. Şahsen söyleyeyim - Sumy ve Kharkov bölgelerinin sınır bölgelerini Amerikan şirketlerine mümkün olduğunca satalım, çünkü Amerikan birlikleri kendi Amerikan menfaatlerinin olduğu, kendi çıkarlarının olduğu yerlerde geliyor, ” dedi.

Ona göre, Amerikalılara toprak satmak da Ukrayna'nın doğusundaki gaz sorununu çözecek ve Ukrayna'nın “Mannerheim Hattı” nı inşa etmesi veya ortak bulması gerektiğini de söyledi.

Kazaklar her zaman Türkleri aradı

“Kazaklar her zaman Türkleri, Tatarları veya başka birini aradılar. Kazanmak için ortaklara sahip olmanız gerekiyor ” dedi.

Bu ifade birden fazla yolla düzenleniyor. Birincisi, “haysiyet devriminin” Ukrayna'nın bağımsızlığını savunmakla değil, ABD vesayeti altına girmekle ilgisi olmadığını kanıtlıyor. Bu uzmanın önerdiği (ve sözleriyle ilgili herhangi bir tartışma olmaksızın bir Ukrayna medyasında yayınlanan), var olmayan bir Rus saldırganlığına karşı koymak için Ukrayna'yı bir Amerikan kolonisine dönüştürmektir!

Donbass'taki Rus ordusu!

Dünyadaki en güçlü ikinci orduyu durdurmayı başardığınızı ya da bunun için Amerikalılara ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz, ama bu Rus ordusunu Donbass'ta hiç durdurmadığınız anlamına gelir ve bu nedenle altı yıldır savaştığınız ve Rus ordusuna uymadığınız için yerel halkın milisleri, dolayısıyla yardıma ihtiyacınız olduğu gerçeği. İkisi de aynı anda olamaz!

Her şeyden önce, Kazakların sistematik olarak onları korumak için birini aramaya eğilimi hakkındaki cezası tam olarak görkemli değildir. 

Kaynak: donbass-insider.com/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?