banner39

Ukrayna'da hakimin başı kesildi

Ukrayna'da bir hakim ve ailesinden 3 kişi başları kesilerek öldürüldü, hakimin söz konusu saldırıya aldığı bir karar yahut koleksiyonu sebebiyle uğradığı aktarıldı.

Avrupa 16.12.2012, 18:01 16.12.2012, 18:01
Ukrayna'da hakimin başı kesildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ukrayna'da bir hakim ve ailesi başları kesilerek öldürüldü. 

Ukrayna'nın doğusunda Harkiv şehrinde hâkim ve ailesinden 3 kişinin öldürüldüğü, katiller kurbanların başlarını keserek beraberlerinde götürdükleri bildirildi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Vitaliy Zaharçenko'nun yaptığı açıklamada; "Hâkim Vladimir Trofimov (58), eşi, 30 yaşındaki oğlu ve 29 yaşındaki gelini dün dairesinde ölü bulundu. Vahşi cinayet işleyen katiller kurbanların kafalarını yanında götürdü. Cesetlerde yara ve işkence izleri var. Tahminimizce cinayet cuma günü iki kişi tarafından işlendi." dedi.

Ukrayna Başsavcısı Viktor Pşonka'nın yaptığı açıklamada, cinayetin iki sebepten olabileceğini ifade etti. Başsavcı Pşonka'ya göre; Hâkim Trofimov ya mahkemede aldığı bir karar ya da antika koleksiyonundan dolayı öldürüldü.

Çevresinde ünlü bir koleksiyoncu olarak bilinen Hâkim Trofimov'un koleksiyonunda antika paralar, tarihi nişanlar ve porselenler bulunuyordu.

banner53
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü