Ukrayna'daki grip salgında 300 kişi öldü

Ukrayna'nın doğusundaki salgında şu ana kadar 300 kişi öldü

Ukrayna'daki grip salgında 300 kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus ayrılıkçıların kontrolünde bulunan Ukrayna’nın doğusunda, sağlık imkanlarının yetersizliğinden gribal enfeksiyonlar nedeniyle yaklaşık 300 kişi öldüğü belirtildi. 

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başkanlığının resmi internet sayfasında yayımlanan açıklamada, Donetsk ve Lugansk bölgelerinde sağlık sorunlarının her geçen arttığı kaydedildi.

Açıklamada, Rus yanlısı ayrılıkçıların sözde yönetim birimlerinin yerel halkın sağlık sorunlarını giderecek ve salgın hastalıkları tedavi edecek gücü olmadığına dikkat çekilerek, “Geçici işgal edilmiş Donetsk bölgesinde akut solunum yolu enfeksiyonları ve gripten dolayı şu ana kadar yaklaşık 300 kişinin öldüğü tespit edilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Ukrayna Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde başlayan gribal enfeksiyonlar nedeniyle şimdiye kadar 51 ölümcül vakanın tespit edildiğini açıklamıştı. Bakanlık, salgın vakalarının ülkede 17 bölgede görüldüğünü, en yüksek salgının Kiev ve bölgesinde yaşandığını ve Donetsk'te de salgın sınırının normalin üstüne çıktığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 17:07
banner53
YORUM EKLE

banner39