banner15

Ukraynalılar AB ve NATO'yu sorguluyor

Ukraynalılar son gelişmelerden sonra AB ve NATO'nun kendilerine gerekli ilgiyi göstermediğini belirterek batıya tepki gösteriyor

Ukraynalılar AB ve NATO'yu sorguluyor

İbrahim Ali/ Dünya Bülteni - Bakü

Ukrayna’da sosyal medya başta olmak üzere medya üzerinde batı ülkelerine karşı tepkiler her geçen gün artıyor. Özellikle de sosyal paylaşım sitelerinde Ukraynalılar NATO’nun ülke için bir şey yapmayacağını, AB üyeliğinin ve vize rejiminin kaldırılmasının söz konusu olamayacağının ortaya çıktığını belirtiyor.

Letonya eski devlet başkanı Vayra Vike Freyberg de Avrupa liderlerinin Ukrayna’yı AB üyeliğine almayı düşünmediklerine dair iddiaları doğruladı.

Moskova Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü başkan yardımcısı, siyasi bilimler ve tarih uzmanı diplomat Viktor Mizin Avrupa ülkelerinin ABD ile rekabeti, ekonomik çıkarlarını, krizden çıkış yollarını, Afrika ülkelerinden gelen göçmenlerin sorunlarını düşündüğünü ve Ukrayna’yı kesinlikle önemsemediğini iddia etti. Mizin’e göre batı ülkelerinin en önemli hedefi Ukrayna’da çatışmanın bitirilmesi ve Rusya ile gaz anlaşmasının imzalanması.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 14:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48