Ukrayna'nın doğusunda hastaneye saldırı

Donetsk'de bir hastaneyi hedef alan saldırıda bir kişi ölürken çok sayıda kişi yaralandı, ayrılıkçılar Kiev yönetimini suçluyor...

Ukrayna'nın doğusunda hastaneye saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna'da Donetsk şehrinin merkezinde bir hastaneye ve sivil yerleşim yerlerine ateş açılması sonucu en az bir sivilin hayatını kaybettiği bildirildirildi. Rus yanlısı ayrılıkçılar, saldırıdan Ukrayna yönetimini sorumlu tutarak orduyu cumartesi günü ateşkesi yaklaşık 50 kez ihlal etmekle suçladı.

Ria Novosti ajansının haberinde Ukrayna ordusunun dün gerçekleştirdiği saldırıda bir hastanenin hedef alındığı iddia edildi. Olay nedeniyle bir sivil hayatını kaybederken, bir doktor ve bazı hastalar yaralandı.

Ayrılıkçılar tarafından kurulan Donetsk Halk Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Sözcüsü Eduard Basurin olay hakkındaki açıklamasında, "Apartmanlara ateş açıldı. Acil yardım ekiplerimiz bombardımana tutulmuş yerlere gitmek üzere yola çıktı. Ateşe tutulan yerlerde yangın çıktı" ifadelerini kullandı.

Donetsk kent yönetiminin açıklamasına göre Kyibışevskiy, Kievskiy ve Voroşilovskiy bölgelerinde en az 18 apartman bombardımandan zarar gördü.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 17:47
banner53
YORUM EKLE

banner39