banner39

banner35

Ukrayna'ya ABD ve İngiltere'den de yardım

ABD ve İngiltere de Ukrayna'ya geniş kapsamlı mali yardım yapmaya hazır olduklarını bildirdiler.

Avrupa 24.02.2014, 18:34 24.02.2014, 18:34
Ukrayna'ya ABD ve İngiltere'den de yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ukrayna devletinin iflasını önlemek için birçok batılı ülke milyarlarca Avro mali kredi yardımı yapmaya hazır olduklarının sinyalini verdiler. ABD Maliye Bakanı Jack Lew, Ukrayna'ya çağrı yaparak geçici hükümetin IMF'e başvurarak yardım istemesini taleb etti. Avrupa'nın ve ABD'nin de IMF'ye destek vereceğini bildirdi.

Avusturalya'nın başkenti Sydney'de yapılan G-20 maliye bakanları toplantısına katılan ABD heyetinin bildirdiğine göre, Ukrayna'da az kazançlıların durumunu düzeltmek için gecikmiş olan reformların bir an evvel yapılabilmesi için IMF tarafından gerekli yardımlar yapılacak.

İngiliz hükümetinin de aynı görüşte olduğunu bildiren İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, IMF'nin Ukrayna'ya yardım edebilmesi için kendilerinin de hazır olması gerektiğini, elbette bunun kredi şeklinde yapılacağını ve Ukrayna'ya yatırımın iyi olacağını söyledi. Ukraynalıların Avrupa'ya daha yakın olmak istediklerini ortaya koyduklarını belirten Osborne, bunun layıkıyla onurlandırılması gerektiğini savundu.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?