banner39

Varufakis'ten Putin yalanlaması

Varufakis: Benim dönemimde Putin’den drahmi basması istenmedi

Avrupa 15.10.2016, 12:23 15.10.2016, 12:33
Varufakis'ten Putin yalanlaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan’da hükümet ve Başbakan Aleksis Tsipras’tan sonra Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Putin ile Rusya’da drahmi basma olasılığını Tsipras'ın görüştüğü iddialarını sabık Maliye Bakanı Yanis Varoufakis de yalanladı.

Azınlıkça haber sitesinde yer alan habere göre Varufakis’in ofisinden yapılan açıklamada Hollande’ın Yunanistan ve Aleksis Tsipras ile ilgili olarak kitabında yer alan iddialara cevap verildi.

Sabık Maliye Bakanı açıklamasında “Maliye Bakanlığı’nda benim görevim sırasında drahmi para basma konusunda hiçbir düşünce olmamıştır, hele hele bu konuda yurtiçi ve yurtdışında üçünü şahıslara yaklaşma mevzu bahis dahi olmamıştır” dedi.

LAE Partisi Genel Başkanı Panayotis Lafazanis de aynı konu hakkında news247.gr haber sitesine yaptığı açıklamada “Yunanistan hiçbir zaman böyle bir şeyi Rusya’dan isteyemezdi. Bunun nedeni ise Rusya ile hiçbir zaman bu kadar yakın ilişkilerin olmamasıdır” ifadelerini kullandı.

Hükümet çevreleri de bu iddiaları yalanlarken, “Tsipras ve Putin’in görüştüğünü ancak konunun bu olmadığı” dile getirildi.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?