banner39

Viyana'da aşırı sağcı yürüyüşü halk durdurdu

Viyana'da sığınmacılara karşı yürüyüş yapan aşırı sağcı grubun yürümesine sığınmacıları destekleyen daha kalabalık bir grup engel oldu

Avrupa 28.07.2016, 09:37 28.07.2016, 09:37
Viyana'da aşırı sağcı yürüyüşü halk durdurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da sığınmacı yanlısı grup, çok kültürlülük ve İslam karşıtı aşırı sağcı grubun yürümesine izin vermedi.

Aşırı sağcıların oluşturduğu "Kimlik Hareketi" üyeleri, sığınmacıları ve terör saldırılarını protesto etmek üzere Christian Broda Platz Meydanı'nda toplandı.

Sığınmacılar yüzünden Avrupa'da sosyal düzenin bozulduğunu, tecavüz, şiddet ve terör olaylarının arttığını ileri süren sağcılar, çok kültürlülüğün ve İslamlaşmanın durdurulmasını istedi. Yaklaşık 100 kişiden oluşan gruptakiler, sığınmacı yanlısı politikalardan sorumlu tutukları Yeşiller Partisi Genel Merkezi'ne yürümek istedi.

Bunu haber alan yaklaşık 700 kişilik karşıt görüşlü grup, sağcıların yürüyeceği yolu kapattı. "Faşistlerin yürümesine asla izin vermeyeceğiz" yazılı pankart açan gruptakiler, "Irkçılar dışarı, sığınmacılar içeri" diye slogan attı. Yürüyüşlerine izin verilmeyen gruptakiler bir süre sonra dağıldı, karşıt görüşlü gruptakiler slogan eşliğinde Yeşiller Partisi'ne yürüdü.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü