banner15

Wallström İsrail'den davet bekliyor

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, kısa bir süre içerisinde İsrail'e resmi bir ziyaret yapabileceğini söyledi

Wallström İsrail'den davet bekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, kısa bir süre içerisinde İsrail'e resmi bir ziyaret yapmayı düşündüğünü açıkladı

İsrail'e resmi ziyaret yapması yasaklanan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, kısa bir süre içerisinde İsrail'e resmi bir ziyaret gerçekleştirmeyi düşündüğünü açıkladı.

İsveç'in Visby kentindeki Almedalen bölgesindeki temasları kapsamında açıklamalarda bulunan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, çok kısa bir süre içerisinde İsrail'e resmi bir ziyaret yapmayı düşündüğünü bildirdi. İsrail'den bu konuda bir davet almadığını vurgulayan Wallström, kısa sürede İsrail'in tutumunu değiştirerek, kendisini davet edeceğini umduğunu kaydetti.

Wallström altı ay önce, bir Filistinlinin İsrail ordusu tarafından yargısız infaz sonucu öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlatılmasını istemişti. Bunun üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Wallström'ün sözleri, "Sorumsuzca ve gerçeklikten uzak" olarak nitelenerek, "İsveç Dışişleri Bakanı, terörü destekleyerek şiddeti teşvik etmektedir" ifadesine yer verilmişti. Açıklamada, Wallström ve temsilcilerinin İsrail’i ziyaret başvurularının yasaklandığı ve başvuru yaptıkları taktirde reddedileceği vurgulanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 16:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35