Warren Buffet: 'Avro tehlikede'

Ünlü Amerikan yatırımcı Warren Buffett, Avronun büyük bir tehlikede olduğunu söyledi ve çok sayıda karar merciinin bulunmasının çatlama noktasını oluşturduğunu öne sürdü.

Warren Buffet: 'Avro tehlikede'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ünlü Amerikan yatırımcı Warren Buffett, Bloomberg TV'ye verdiği demeçte Avronun tehlikede olduğunu söyledi. Buffett, şu andaki formuyla Avronun sağ kalmasının mümkün olmadığını belirterek, 17 Avro ülkesinin tek bir kur politikası üzerine acilen anlaşmaları gerektiğini vurguladı.

Avro grubu ülkelerinin durumu düzeltmek için çalıştıklarını belirten Buffett, ancak 17 taraf olunduğunda ortak bir fikir birliğinin sağlanmasının çok güç olduğunu kaydetti. Bloomberg haber ajansının verdiği bilgiye göre Buffett, Avrupa portfolyosunu üç A ile değerlendirilen ülkelerden Almanya, İngiltere ve Hollanda'da bulunduruyor.

Buffett, Perşembe günü Amerikan televizyon kanalı CNBC'ye yaptığı konuşmada İtalyan ve Amerikan hisselerini iki yıl önce sattığını bildirdi. Bu televizyona verdiği demeçte Avronun geleceği ile ilgili bir açıklama yapmamıştı. Onun yerine on yıl içinde Avrupa'nın borç krizini atlatabileceğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2012, 14:45
banner53
YORUM EKLE

banner39