banner39

Washington'daki Rus Büyükelçiliği'nde güvenlik önlemleri arttırıldı

Rusya'nın Suriye'ye saldırıları başlatmasının yıldönümü olan bugün saldırı tehdidi alan ABD Washington Rus Büyükelçiliği'nde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı

Avrupa 30.09.2016, 15:50 30.09.2016, 15:50
Washington'daki Rus Büyükelçiliği'nde güvenlik önlemleri arttırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya'nın Washington'daki Büyükelçiliği'nin, radikal grupların Suriye'nin Halep kentindeki durum nedeniyle eyleme geçme ihtimaline karşı güvenlik önlemlerini artırdığı belirtildi.

Sputnik'te yer alan habere göre Rusya’nın Kiev Büyükelçiliği’ne saldırı tehdidi sonrası Büyükelçilik Sözcüsü Yuriy Melnik Sputnik'e yaptığı açıklamada, "Kendi güvenlik önlemlerimizi artırdık. Rus vatandaşlarına da kalabalık yerlerden uzak durmalarını ve temkinli olup Rus Dışişleri'nin uyarılarını izlemelerini tavsiye ediyoruz" dedi.

Rus Dışişleri bir uyarı yayınlayıp ülke dışındaki Rus vatandaşlarına, kendilerine yöneltilebilecek saldırı ve provokasyonlara karşı bugün kalabalık yerlerden uzak durma çağrısı yapmıştı. Dışişleri'nin bu çağrıyı bugün için yapmasının bir nedeni var. Zira bugün, Rusya'nın Suriye'deki terörist gruplara yönelik hava operasyonlarını başlatmasının 1. yıldönümü.

 

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?