banner39

Westerwelle, Suriye konusunda temkinli olmayı önerdi

Alman Dışişleri Bakanı Westerwelle, Suriye konusunda soğukkanlı olunması gerektiğini belirtti ve Esad'ın kimyasal silah kullandığı yönünde kesin bilgilerin ortaya konulmasını istedi.

Avrupa 29.04.2013, 11:40 29.04.2013, 11:40
Westerwelle, Suriye konusunda temkinli olmayı önerdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de Esad rejiminin kimyasal silah kullandığı yönündeki haberlerden sonra Alman Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, yeni bir askeri müdahale tartışması başlatılmasına karşı serin kanlı olunması gerektiğini savunarak uyardı.

'Bild' gazetesine konuşan Westerwelle, Suriye'de durumun spekülasyonlarla hareket edilemeyecek kadar çok ciddi olduğunu, ortak hedefin, problemin politik yolla çözülmesi, yeni demokratik bir başlangıç ve Esad rejiminin kendi halkına karşı uyguladığı şiddetin sona erdirilmesi olduğunu söyledi.

Westerwelle, Alman hükümetinin Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı yönünde bir bilgisinin bulunmadığını, bu yönde açıklama yapan herkesin bu iddiaya açıklık getirecek belgeleri ortaya koyması gerektiğini kaydetti. Alman Dışişleri Bakanı, Rusya'ya hitaben de 'Moskova'dan Şam'a yönelik' açık sözler beklediğini bildirdi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?