banner39

Yanlış yere park eden aracı tankla ezdi

Litvanya'da, araçlarını yanlış yere park eden şoförlere "ders vermek" için bir Mercedes'in üzerinden tankla geçen Belediye Başkanı Zuokas, "Belki de bu tank, hatalı park yapanların gözünü korkutmaya yarayabilir" dedi.

Avrupa 02.08.2011, 23:56 03.08.2011, 09:10
Yanlış yere park eden aracı tankla ezdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta Belediye Başkanı Arturas Zuokas, araçlarını yanlış yere park eden şoförlere "ders vermek" için bisiklet yoluna çeken bir Mercedes'in üzerinden tankla geçti.

Kameralar önünde arabayı ezip geçen "Çılgın Başkan" lakaplı Zuokas, "Lüks arabalarını bisiklet yolu ve kaldırımlara park eden bu şoförlerden artık bıktım. Belki de bu tank, hatalı park yapanların gözünü korkutmaya yarayabilir" dedi.

Zuokas'ın, Vilniuslulardan Belediye Başkanlığı'na yüzlerce şikayet mektubu gelmesinden sonra kurallara uymayan şoförlere gözdağı vermek için böyle bir yönteme başvurduğu belirtildi.

Zuokas'ın park ihlaline karşı başlattığı medya kampanyasının parçası olduğu tahmin edilen görüntülerde, 43 yaşındaki siyasetçininin kullanılmaz hale gelen Mercedes'in sahibinin elini sıkarak, bir daha yanlış yere park etmemesi için uyardığı görüldü.

Zuokas daha sonra eline aldığı bir fırçayla caddedeki cam kırıklarını temizledi, ardından da bisikletine atlayıp "olay yeri"nden uzaklaştı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?