banner39

Yedi Türk daha Yunanistan'a sığındı

Darbe girişimi sonrası dört kişilik bir aile ve üç işadamı Yunanistan'dan iltica talebinde bulundu

Avrupa 26.08.2016, 10:24 26.08.2016, 11:20
Yedi Türk daha Yunanistan'a sığındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yedi Türk'ün daha Yunanistan'a iltica talebinde bulunduğunu açıkladı. Yunan Hükümet Sözcüsü, dört kişilik bir ailenin Dedeağaç’a, üç iş adamının ise Rodos Adasına kaçarak iltica talebinde bulunduğunu söyledi.

Yunan medyası, 7 Türk vatandaşının Yunanistan’a kaçarak iltica talebinde bulunduğunu duyurmuştu. Dedeağaç’a sığınanların profesör bir çift ile 2 çocuğundan oluşan 4 kişilik bir ailenin Yunanistan’ın kuzey sınırından giriş yaptığını yazan medya, ailenin Meriç nehrini bir botla geçmiş olabileceklerini aktardı.

Rodos’a sığınan 3 kişinin ise iş adamı olduğu aktarılırken iş adamlarının ülkeye nasıl giriş yaptığının araştırıldığı belirtildi. Yedi kişinin, sığınma talebinin ele alınmasından önce ülkeye yasadışı yollarla giriş yaptıkları gerekçesiyle hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Öte yandan, Yunan Hükümeti haberi doğrulayarak 7 kişinin ülkeye yasadışı yollarla giriş yaptığını duyurdu. Açıklamayı hükümet sözcüsü yaptı. Sözcü, dört kişilik bir ailenin Dedeağaç’a, üç iş adamının ise Rodos Adasına kaçarak iltica talebinde bulunduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?