banner15

Yunan askeri alanlar Abu Dabi ve İsrail'e kiralanabilir

Yunanistan Milli Savunma Bakanı Fleves adasındaki orduya ait arazilerin İsrail ve Abu Dabi'ye kiralanmasını teklif etti

Yunan askeri alanlar Abu Dabi ve İsrail'e kiralanabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Milli Savunma Bakanı Panos Kammenos, orduya ait değerlendirilmeyen gayrimenkulleri Araplar ve İsraillilere kiralayarak gelir elde etmek için“Silahlı Kuvvetler Özelleştirme İdaresi (TAİPED)” kurmayı planlıyor.

4’üncü Exposec – Defenceworld Yıllık Konferansı’na katılan Panos Kammenos yaptığı konuşmada bu konuyu gündeme getirdi. Jeopolitik gelişmeler ve göçmen sorununun merkezinde Yunanistan ve güneydoğu Avrupa’da güvenlik konularının ele alındığı toplantıya Yunanistan Milli Savunma Bakanı’nın açıklamaları damga vurdu.

İSRAİL VE ABU DABİ ADAY

Azınlıkça'da yer alan habere göre Kammenos, Fleves adasındaki arazinin değerlendirilmesine ilişkin iki önemli teklif yapıldığını kaydederken “tekliflerden birinin Abu Dabi’den geldiğini ve 22 bin kişilik büyük bir tatil köyü oluşturulması için 3,6 milyar euro’luk yatırım öngördüğünü, diğer teklifin ise araştırma ve teknoloji merkezi kurmak için İsrail’den geldiğini” söyledi.

“Yunan Silahlı Kuvvetleri TAİPED’i orduya ait gayrimenkulleri satmayacak” diyen ANEL Partisi Genel Başkanı Kammenos “Bu gayrimenkullerin rayiç bedelinin yüzde 5’i oranında bir fiyata gayrimenkuller kiralanacak” dedi. Yunanistan Milli Savunma Bakanı Kammenos ayrıca Turizm Bakanı Elena Kundur ile birlikte Rodos adasındaki atış sahasındaki arazide kruvaziyerleri karşılama merkezi kurulması projesini ilerleteceğini söyledi.

Kammenos’un açıklamalarına LAE Partisi’nden ise büyük tepki geldi. LAE Partisi hükümeti “havaalanlarından sonra Pire Limanı’nı ve Silahlı Kuvvetlere ait gayrimenkul serveti satmakla” suçladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 10:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48