banner39

Yunan bakan Almanya'yı ikna edemedi

Almanya ve Yunanistan maliye bakanlarının görüşmesinde Yunanistan'ın borçlarının yapılandırılması konusunda uzlaşma sağlanamadı

Avrupa 05.02.2015, 17:35 05.02.2015, 17:35
Yunan bakan Almanya'yı ikna edemedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan'ın yeni Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, Alman mevkidaşıyla Yunanistan'ın borçları konusunda yeni bir düzenleme yapılması için bir görüşme yaptı ancak görüşmede anlaşma sağlanamadı.

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'ın borçlarının kesilmesinin söz konusu olmadığını belirtti. Almanya'nın görüşü Yunanistan'ın beş yıllık mali yardım programına Avrupa'nın en büyük katkıyı yapmasından dolayı önem taşıyor.

Alman bakan, Yunanistan'a vergi sistemini güçlendirmesi ve rüşvetle mücadele gibi tavsiyelerde bulundu. Yunanistan'a bazı önlemler tavsiye ettiklerini belirten Alman bakan, var olan anlaşmalara saygı gösterilmesinin önemli olduğunu "sadakat itimat için şarttır" sözleri ile vurguladı.

Yunanistan Maliye Bakanı Varoufakis de ülkesinin her türlü özveriyi sağlayacağını ve borçlarını son kuruşuna kadar ödeyeceklerini söyledi.

Varoufakis Yunan hükümetinin Avrupa Merkez Bankası, IMF ve Avrupa Birliği ile Mayıs ayına kadar yeni bir anlaşmaya imkan verecek bir program üzerinde çalıştıklarını da kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü