banner39

Yunan bakan Rusya'da İslami grupları görüşecek

Yunan Bakan Dendias, İslami grupların faaliyetleri ile ilgili istihbarat paylaşımı için Rusya'ya gitti

Avrupa 17.12.2012, 14:51 17.12.2012, 14:51
Yunan bakan Rusya'da İslami grupları görüşecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Kamu Düzeni ve Vatandaşı Koruma Bakanı Nikos Dendias bir dizi önemli görüşmeler yapmak üzere iki günlüğüne Moskova'ya gidiyor. Dendias, Rusya ziyaretinde İslami grupların faaliyetleri ile ilgili istihbarat paylaşımı konusunu da görüşecek.

Azınlıkça haber sitesinin haberine göre 17-18 Aralık tarihlerinde Rusya'nın başkenti Moskova'yı ziyaret edecek olan Yunan bakan Nikos Dendias'ın ajandasında göçmen politikası, organize suçlarla mücadele ve İslami grupların faaliyetleri hakkında istihbarat paylaşımı konuları yer alıyor.

Rusya'daki temaslarına Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev ile bugün yapacağı görüşme ile başlayacak olan Dendias, yarın Rusya Göçmen Dairesi Başkanı Konstantin Romodanovsky ile yapacağı görüşmede yasadışı göç ve kaçak göçmenlerin sığınması konularını masaya yatıracak.

Dendias'ın Romodanovsky ile yapacağı görüşme çerçevesinde AB - Rusya Geri Kabul Anlaşması Protokolü'ne imza atılacak.

Öte yandan Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Dendias, Moskova temaslarında Rusya Federal Güvenlik Teşkilatı (FSB) Başkanı Bortnikov ile de görüşecek. Görüşmede Yunanistan İstihbarat Teşkilatı EYP ile Rusya Federal Güvenlik Teşkilatı FSB arasında organize suçlarla mücadele konusunda işbirliğin arttırılması ve Balkanlar'daki İslamî grupların faaliyetleri hakkında Yunan ve Rus istihbaratları arasında bilgi paylaşımı işbirliği kararlaştırılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?