banner15

Yunan Bakan’dan Hulusi Akar’a davet

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un, Türkiye'de tutuklu yargılanan 2 Yunan askerin tahliye edilmesinin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı Yunanistan'a davet ettiği bildirildi

Yunan Bakan’dan Hulusi Akar’a davet

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Edirne’de yaklaşık beş aydır tutuklu bulunan Yunan askerlerinin tahliyesinin ardından Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, Milli Savunma Bakanı Akar’ı Yunanistan’a davet etti.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, serbest bırakılan askerlerin iki ülke arasında dostluğa, işbirliğine ve komşuluğa katkı sağlayacağını açıklamıştı. 

Yunanistan’ın elinde bulunan FETÖ mensubu kaçakları teslim etmemesi dikkat çekiyor. 

YUNAN ASKERLERİN TAHLİYESİ

Edirne’de cezaevinden tahliye edildikten sonra sağlık kontrolünden geçirilen Yunan askerler teğmen Angelos Mitretodis ile astsubay çavuş Dimitris Kouklazis, geniş güvenlik önlemleriyle Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine götürüldü. 

Camları siyah bir minibüsle Çorlu’ya götürülen askerlerin geleceği havaalanında Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü de Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleriyle geniş güvenlik tedbiri aldı.

Askerleri taşıyan konvoyu Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç karşıladı. İçeri alınan Yunan askerlerin görüntülenmemesi için basın mensupları havaalanına yaklaştırılmadı.
Türk sınırına 253 metre yasa dışı olarak girdikleri gerekçesiyle yaklaşık beş aydır tutuklu olan askerler Yunanistan’ın gönderdiği özel uçağa bindirilerek ülkelerine döndü.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48