banner39

Yunan medyası: 'İçinde bulunduğumuz tablo içler acısı'

Yunanistan'da yayın yapan SL Press isimli haber sitesinde yer alan analizde Türkiye'nin gemicilik sektöründe sıçrama yaşadığı belirtilirken "İçinde bulunduğumuz tablo içler acısı" ifadeleri yer aldı.

Avrupa 11.06.2021, 07:21 11.06.2021, 07:29
Yunan medyası: 'İçinde bulunduğumuz tablo içler acısı'

Türkiye'nin savunma sanayiine yaptığı yatırımlar, dünya basınında haber olmayı sürdürüyor. Silahlı insansız hava araçları konusunda yapılan atılımların geniş yankı bulduğu ortamda, bir övgü de Türk donanmasına geldi.

Yunanistan'da yayın yapan SL Press isimli haber sitesi, Türkiye'nin gemi sektöründe yaşadığı "sıçramaya" değindi.

"Her adımları Mavi Vatan'ı destekliyor"

Atılan her adımın Türkiye'nin Mavi Vatan politikasını desteklediğinin vurgulandığı haberde, "Yunan denizcilik alanındaki hareketsizliğin aksine Türkiye, gemi sektörünü etkileyici şekilde geliştirmeyi başardı." denildi.

Yunan medyasında yer alan "Türk gemi inşa sektörü: Atılımı "Mavi Vatan"ı destekliyor" başlıklı haber

Savaş gemilerinin de teknolojik altyapısını geliştirdiğinin ifade edildiği haberde, "Ankara, modern ve güçlü bir filonun, Doğu Akdeniz'de silahlı kuvvetlerine güç katabileceğini biliyor." ifadeleri yer aldı.

"İçinde bulunduğumuz durum içler acısı"

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilerleyen dönemde ülke yönetiminin başında olmaması halinde bile bu yatırımlar sayesinde Türkiye'nin deniz gücünün temellerinin atıldığı sağlam şekilde atıldığı vurgulanarak, "Yunan gemi inşa endüstrisi, herhangi bir görünür kurtuluş olmaksızın bocalıyor. Gerilemeye ve yok olmaya yol açan on yılların saçmalıklarıyla içinde yer aldığımız bu tablo gerçekten içler acısı bir durum" denildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?