banner39

Yunan öğrencilere her gün simit kampanyası

Yunanistan'da krizin boyutu öyle büyüdü ki, okula aç giden öğrenciler için duyarlı insanlar, simit yardımına başladı

Avrupa 03.04.2013, 16:53 03.04.2013, 17:32
Yunan öğrencilere her gün simit kampanyası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunanistan'ın Atina ve Selanik'ten sonra üçüncü büyük şehri olan Patra'da "krize rağmen Yunanistan'da insanlık ölmedi" dedirtecek cinsten bir hadise yaşandı.

Azınlıkça Online'da yer alan habere göre, ekonomik krizle birlikte Yunanistan'da iyi beslenemeyen ilkokul öğrencilerinin sayısında son iki yıldır büyük artış kaydedildi. Bir simite dahi muhtaç birçok çocuğun bulunduğu Yunanistan'ın dört bir köşesindeki okullarda, devletin yardım eli uzatamadığı durumlarda duyarlı vatandaşlar devreye giriyorlar.

Bu bağlamda Patra'da adlarının açıklanmasını istemeyen iki duyarlı vatandaş, Patra Belediyesi'ne, şehrin fakir ailelerinin çocuklarına her gün birer simit alınması için 20 bin euro bağışladığı öğrenildi.

OKULA AÇ GİDİYORLAR

Patra'da okula aç giden ve ailelerinin maddi durumlarında dolayı iyi beslenemeyen çocukların gittikçe arttığını gören Patra Belediyesi, geçen yıldan beri öğrencilere her gün bedava simit dağıtılması için belediyenin yetersiz mali durumuna karşı fon ayırmıştı. Adı açıklanmayan iki duyarlı vatandaşın yaptığı bağışla birlikte bu programın devam edecek olması yetkililerin yüzlerini güldürürken, en azından önümüzdeki dönemde de fakir ailelerin çocuklarına bir tane de olsa simit dağıtılabilecek.

Patra Eğitimden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı'nın sorumluluğu altında önümüzdeki günlerde okul komisyonları ve aile birlikleriyle işbirliği çerçevesine yeniden müşkül durumdaki ailelerin çocuklarına simit dağıtılmaya başlanacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?