banner15

Yunan-Türk sınırına dev haç yerleştirildi

Yunanistan’ı Türkiye’den ayıran Meriç (Evros) nehri bölgesinde yapılan törenle Hristiyanlığı temsilen devasa bir ışıklandırılmış haç dikildi.

Yunan-Türk sınırına dev haç yerleştirildi

Evren Dede


Yunan-Türk sınırı bölgesinde bulunan Kumçiftliği’ne (Orestiada) bağlı Nea Vissa’daki Agia Paraskevi Manastırı’nın bulunduğu bölgeye ışıklandırılmış devasa haç yerleştirildi. 

Türkiye tarafından da görülecek şekilde yerleştirilen ve ışıklandırılan haç için Kutsal Haç Yüceltme yortusu düzenlenirken papazlar eşliğinde Kutsal Haç’a dualar okundu.

Dikilen haç için düzenlenen törene yerel ve askeri yetkililer de katılırken ayini Dimetoka, Kumçiftliği ve Sofulu Metropoliti Damaskinos yönetti.

Kaynak: Azınlıkça

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş rıza
Vatandaş rıza - 1 hafta Önce

bizde yunanistan sınırına yunanlıların diktiği hac ın tam karşısına devasa boyutta bir osmanlı hilali dikmemiz gerekiyor yunanlıları aşağılamanın en iyi yolu bu HİLAL herzaman hac a üsyün olmalı

Mal Radarı
Mal Radarı @Vatandaş rıza - 1 hafta Önce

Tam bir mal beyanı. Böyle durumlarda en iyi adım takmamak olur. Zira üç beş kuruşluk demirle dikilen haçın ya da hilalin bir etkisi yok. Tamamen şovenist, anlamsız ve boş hareketler bunlar. Yunanistan bizim ciddiye alacağımız bir ülke değil.

Mehmet Selim Polat
Mehmet Selim Polat - 1 hafta Önce

ONLAR HAÇ YAPAR,TÜRKLER YIKAR.PARÇALAR.

banner39

banner50

banner47

banner48