banner39

Yunan-Türk sınırına dev haç yerleştirildi

Yunanistan’ı Türkiye’den ayıran Meriç (Evros) nehri bölgesinde yapılan törenle Hristiyanlığı temsilen devasa bir ışıklandırılmış haç dikildi.

Avrupa 17.09.2020, 15:52
Yunan-Türk sınırına dev haç yerleştirildi

Evren Dede


Yunan-Türk sınırı bölgesinde bulunan Kumçiftliği’ne (Orestiada) bağlı Nea Vissa’daki Agia Paraskevi Manastırı’nın bulunduğu bölgeye ışıklandırılmış devasa haç yerleştirildi. 

Türkiye tarafından da görülecek şekilde yerleştirilen ve ışıklandırılan haç için Kutsal Haç Yüceltme yortusu düzenlenirken papazlar eşliğinde Kutsal Haç’a dualar okundu.

Dikilen haç için düzenlenen törene yerel ve askeri yetkililer de katılırken ayini Dimetoka, Kumçiftliği ve Sofulu Metropoliti Damaskinos yönetti.

Kaynak: Azınlıkça

banner53
Yorumlar (3)
Vatandaş rıza 1 yıl önce
bizde yunanistan sınırına yunanlıların diktiği hac ın tam karşısına devasa boyutta bir osmanlı hilali dikmemiz gerekiyor yunanlıları aşağılamanın en iyi yolu bu HİLAL herzaman hac a üsyün olmalı
Mal Radarı 1 yıl önce
Tam bir mal beyanı. Böyle durumlarda en iyi adım takmamak olur. Zira üç beş kuruşluk demirle dikilen haçın ya da hilalin bir etkisi yok. Tamamen şovenist, anlamsız ve boş hareketler bunlar. Yunanistan bizim ciddiye alacağımız bir ülke değil.
Mehmet Selim Polat 1 yıl önce
ONLAR HAÇ YAPAR,TÜRKLER YIKAR.PARÇALAR.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?