banner39

Yunan yargısı 4 DHKP-C'liyi tutukladı

Yunanistan'da Pazartesi düzenlenen operasyonda yakalanan 4 DHKP-C'linin Atina'da çıkarıldıkları mahkemede tutuklanmalarına karar verildi

Avrupa 14.02.2014, 14:06 14.02.2014, 14:31
Yunan yargısı 4 DHKP-C'liyi tutukladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan'ın başkenti Atina'da geçen pazartesi günü yakalanan ve aralarında DHKP-C örgütünün kilit ismi Hüseyin Fevzi Tekin ve Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından İsmail Akkol'un da bulunduğu 4 sanık, bugün sabah saatlerinde tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemenin ardından DHKP-C'liler tutuklandı.

4 DHKP-C'Lİ TUTUKLANDI

Bulgar Petrov Petar adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalanan DHKP-C örgütünün kilit ismi Hüseyin Fevzi Tekin (49), Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından olduğu iddia edilen ve ifadesinde Cengiz Bayır adını veren İsmail Akkol (42), Murat Korkut (32) ve Bilgehan Karpat (24) mahkeme kararıyla tutuklandı.

ÖZDEMİR SABANCI'NIN KATİLİ DAHİL 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde aralarında 1996'da suikasta kurban giden Özdemir Sabancı'nın katillerinden İsmail Akkol ve DHKP-C lideri Hüseyin Fevzi Tekin'in de bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmıştı. Baskında ayrıca DHKP-C'nin lideri olan Hüseyin Fevzi Tekin ve geçtiğimiz yıl Mart ayında Ak Parti Genel Merkezi'ne Lav silahlı saldırının zanlısı Murat Korkut ile ismi açıklanmayan bir kadın da tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?