banner39

Yunanistan basını: Arnavutluk yönünü Türkiye'ye çeviriyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın, Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret Yunanistan’da rahatsızlığa neden oldu. Yunanistan basını ziyareti, "Arnavutluk Yunanistan'a sırtını dönüyor ve yönünü Türkiye'ye çeviriyor" sözleriyle duyurdu.

Avrupa 10.01.2021, 15:18 13.01.2021, 09:54
Yunanistan basını: Arnavutluk yönünü Türkiye'ye çeviriyor

Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Edi Rama, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili ilişkileri görüşen Rama, ASELSAN'a da ziyarette bulunmuş, ASELSAN tarafından geliştirilen teknolojilerin kullanılmasını arzu ettiğini belirtmişti.

"Arnavutluk yönünü Türkiye'ye çeviriyor"

Arnavutluk siyasetindeki Yunanistan karşıtlığına dikkat çeken Yunanistan basını, Rama’nın Türkiye ziyaretini "Arnavutluk Yunanistan'a sırtını dönüyor ve yönünü Türkiye'ye çeviriyor" ifadeleriyle duyurdu.

Türkiye'de imzalanan anlaşmaları yazdılar

Haberlerde, ziyaret vesilesiyle "Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi" kurulmasına ilişkin ortak bildirinin imzalandığı ve Türkiye'nin Arnavutluk'ta tam donanımlı 150 odalı bir şehir hastanenin yapımını üstlendiği yazıldı.

banner53
Yorumlar (1)
Okuyucu 3 ay önce
Yugoslavya'nın dağılması sürecinde Yunanistan çok tedirgin oldu. Hatta bazı emekli generaller Yunanistan doğudan ve batıdan kuşatılıyor gibi makaleler kaleme aldılar. Yunanistan'ın bir devlet olarak ayakta durdurulmasının yegane sebebi de Türkiye'dir. Türkiye gerilimini Avrupa'ya pompalayarak sabahlar. Gerilim kalktığında varlık sebebi ortadan kalkacağını ve yok olacağını düşünüyor. Laf aramızda AB ve ABD'den iyi destekleri de bu sayede alıyor. Aslında Türkiye Yunanistan'a dese ki benim sayemde sana destek veriyorlar...... benden daha ne istiyorsun. Bu iyilik sana yetmiyor mu? yeridir.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü