banner39

Yunanistan Fransa'yı ikna etti

Fransa Maliye Bakanı Sapin Yunan mevkidaşı ile görüşmesinden sonra karşı tarafın borçları ile ilgili yükümlülüklerini yerine getireceğine ikna olduğunu ifade etti

Avrupa 11.01.2016, 08:27 11.01.2016, 08:27
Yunanistan Fransa'yı ikna etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa Maliye Bakanı Michel Sapin, Yunanistan'ın borç yükümlülüklerini yerine getireceğine "ikna" olduğunu söyledi.

Yunan mevkidaşı Efklidis Çakalotos ile başkent Paris'te yaptığı ikili görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Sapin, "Yunan hükümeti yükümlülüklerini yerine getirecektir. Buna ikna oldum" diye konuştu.

Yunanistan'ın borcuna ilişkin IMF'nin dahil olacağı bir anlaşmaya varılacağına düşündüğünü belirten Sapin, borcun sürdürülebilirliği konusunun en kısa zamanda ele alınması gerektiğini vurguladı.

Çakalotos ise Yunanistan'ın durumuna ilişkin kreditörler tarafından yapılacak ilk incelemenin gelecek haftalarda gerçekleştirileceğini belirterek, "Masada makul insanlar olacağını düşünüyorum. Herkes çabuk bir şekilde çözüm bulmak isteyecektir" diye konuştu.

Yunanistan, Temmuz 2015'te 5 yılı kapsayan 86 milyar avroluk kurtarma paketini kabul etmişti. Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM), geçen yıl kasım ayında Yunanistan'a 3'üncü kurtarma paketi kapsamında sağlanacak 2 milyar avroluk krediyi serbest bıraktığını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?