banner15

Yunanistan ile Rusya ortak kalaşnikof üretecek

Avrupa Birliği'nin Rusya'ya olan yaptırımlarının sona ermesinin ardından Rusya ile Yunanistan'ın ortak kalaşnikof üretmeye başlayacağı duyuruldu

Yunanistan ile Rusya ortak kalaşnikof üretecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Savunma Bakanı ve Bağımsız Yunanlar (ANEL) Partisi lideri Panos Kammenos, ülkedeki silah fabrikalarında "kalaşnikof" olarak bilinen AK-47 marka tüfek üretmek istediklerini belirtti.

Yunanistan meclisinde İsrail ve Mısır'la yapılan işbirliği anlaşmalarının oylanması sebebiyle yaptığı konuşmada Kammenos, Yunanistan'da devlete ait savunma sanayinin hiçbir zaman kapanmayacağını belirtti.

Üretilecek kalaşnikofların, bu silahlar için NATO'dan lisans alan ülkelere satılabileceğini ifade eden Kammenos, "Rusya'ya uygulanan yaptırımların sonlanmasının ardından, Rusya ile birlikte Patras'ta kalaşnikof üretmeye hazırız." şeklinde konuştu.

Kammenos ayrıca, Ege Denizi'ndeki NATO devriyelerinin ülkeye yasa dışı yollarla geçiş yapan göçmen sayısının "sıfıra" inmesine yardımcı olduğunu kaydetti.

Geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Yunanistan'a resmi ziyarette bulunmuş, iki ülke arasında birçok alanda mutabakat zaptı imzalanmıştı. Putin'in ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Başbakan Aleksis Çipras, Rusya'ya uygulanan yaptırımların yapıcı olmadığını belirtmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 23:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48