banner39

Yunanistan'da 12 Türk dağcı kayboldu

Yunanistan'da 12 kişilik bir Türk turist kafilesinin dağlarda mahsur kaldığı belirtiliyor

Avrupa 24.01.2015, 14:27 24.01.2015, 14:45
Yunanistan'da 12 Türk dağcı kayboldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bir grup Türk turistin Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan Katerini şehri yakınlarındaki Pieria Ori dağlarında mahsur kaldığı belirtiliyor. Grupta 12 Türk dağcının bulunduğu tahmin ediliyor. Gruptaki turistlerden birinin  Cuma günü Avrupa Acil Yardım Hattı 122’i arayarak yardım talep ettiği gelen bilgiler arasında.

Yunan Polis ve itfaiye ekipleri, Kuzey Yunanistan'ın Katerini şehri yakınlarındaki Pieria Ori dağlarında mahsur kalmış olabilecekleri ihtimali ile 12 Türk turisti arıyor.

Katerini itfaiyesinden yapılan açıklamaya göre, Türk vatandaşı olduğunu söyleyen bir kişi Cuma günü Avrupa Acil Yardım Hattı 122'i arayarak, "12 kişi olduklarını ve yerleşim merkezinden uzak dağlık bir bölgede kaybolduklarını" söyledi.

Hürriyet'te yer alan bilgilere göre, arama Kuzey Amerika numaralı bir cep telefonundan yapıldı. Numara geri arandığında ise cevap verilmedi. Cep telefonu sinyalinin Katerini şehrinin 20 kilometre kuzeybatısındaki kayak merkezi Elatohori'nin de bulunduğu Pieria dağlarında, Moshopotamu, Elatohori ve Katalonia köyleri arasındaki dağlık bir noktadan geldiği anlaşıldı.

Polis ile itfaiyenin yanısıra üç köy sakinlerinin de aramaları bugün öğle saatlerine kadar bir sonuç vermedi. Avrupa Acil Yardım'ın Kuzey Amerika numaralı bir telefondan aranması, bu numaranın cevap vermemesi ve sinyalin geldiği bölgenin yakınında yerleşim birimleri olması nedeniyle yardım çağrısının doğruluğu hakkında Yunanlı yetkililerin bazı şüpheleri bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?