banner39

Yunanistan'da aşırı sağcı partinin sitesine yasak

Seçimlerde yüzde 7 oy alan Altın Şafak Partisi'nin internet sitesi yasaklandı

Avrupa 10.05.2012, 17:36 10.05.2012, 17:39
Yunanistan'da aşırı sağcı partinin sitesine yasak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan'da yapılan seçimlerde yüzde 7 oy alan ve 300 sandalyeli parlamentoda 21 sandalye kazanan aşırı sağcı Altın Şafak'ın internet sitesi kullanım şartlarını ihlal ettiği gerekçesi ile kapatıldı.

Neo-Nazi parti Altın Şafak'tan bloğun kapatılmasına dair yapılan açıklamada, "İhlal edilenin hizmet şartları değil çoğunluğun yararı olduğu açıktır. (Onların) Demokrasileri gerçeğin karşısında direnemez" denildi.

Göçmenlere ve yabancılara karşı düşmanca yazıların bulunduğu sitede Güney Kıbrıs, Ege ve Türkiye ile ilgili şu politikalar destekleniyordu:

"Kıbrıs Yunanistan'ın sloganıyla Kıbrıslı Rumlara Yunan vatandaşlığı verilmesi, Ege'de komşu ülkelerin onayı olmadan deniz hukuku sözleşmesinin üçüncü maddesine dayanarak Yunanistan'ın karasularının 12 mile çıkartılması, Türkiye ve Yunanistan arasındaki deniz sınırlarının bir bütün olarak alınması ve orta hat ilkesi çerçevesinde Yunan kıta sahanlığı ve MEB'in sınırlarının çizilmesi, Yunan adalarında ulusal muhafız oluşturulması, Batı Trakya'da Türk Başkonsolosluğu'nun kapatılması, Meriç'in gelişmiş savunma zırhları ile korunması."

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?