Yunanistan'dan 'S-400 yaptırımı' açıklaması

Yunanistan, ABD'nin Türkiye'ye karşı uygulayacağını açıkladığı yaptırım kararı hakkında skandal açıklamada bulundu. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ABD'nin Türkiye'ye Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımı nedeniyle getirdiği yaptırımları memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.

Yunanistan'dan 'S-400 yaptırımı' açıklaması

Her fırsatta Türkiye'ye karşı yabancı devletlerin desteğini çekmeye çalışan ve özellikle Doğu Akdeniz meselesinde Fransa ve ABD'nin yardımlarını bekleyen Yunanistan'dan bir skandal hamle daha geldi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, ABD Hazine Bakanlığı'nın Türkiye'ye Rusya'da S-400 alımını nedeniyle uyguladığı yaptırımlara dair açıklamada bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada "NATO üyesi Yunanistan, ABD Hazine Bakanlığı'nın Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Başkanlığı, Başkanı ve diğer yöneticilere CAATSA yasasının 231. maddesi uyarınca yaptırım uyguladığına ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşılıyor" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 08:58
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat tuna
serhat tuna - 3 ay Önce

Adalet taban yapmış, akıl tutulması yaşıyorlar. S300 elinde bulunan Yunanistan S400 için ortalığı katıyor ve bazı ülkelerde bunu haklı bulup peşinden gidiyor. Amaç bağcıyı dövmek tabi.

banner39