banner15

Yunanistan'ın 20 Nisan'a kadar yetecek parası kaldı

Yunanistan’ın elindeki nakit kaynağın 20 Nisan’a kadar tükenebileceği belirtiliyor

Yunanistan'ın 20 Nisan'a kadar yetecek parası kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mali kalkınma programı konusunda Avrupalı ortaklarıyla olan anlaşmazlık nedeniyle nakit akışı kesilen Yunanistan’ın, yeni yardım alamaması durumunda ödemeleri yerine getirmekte zorlanacağı ve elindeki nakit kaynağın 20 Nisan’a kadar tamamen tükenebileceği belirtiliyor.

Ekonomik darboğaz içinde bulunan Yunan hükümetinin, Avrupa Finansal İstikrar Fonu’ndan (EFSF) talep ettiği 1,2 milyar avronun EuroWorking Group tarafından engellenmesiyle 9 Nisan'da Uluslararası ParaFonu'na (IMF) yapılacak 465 milyon avroluk ödemeyi gerçekleştirmekte zorlanacağı tahmin ediliyor.          

YUNANİSTAN’A REFORMLARI NETLEŞTİRMESİ İÇİN 30 MART'A KADAR SÜRE

Avro Bölgesi maliye bakanlarının, Yunanistan’a 20 Şubat anlaşması kapsamında yerine getirmeyi taahhüt ettiği yükümlülükleri netleştirmesi ve bu konuda Avrupalı ortaklarını ikna etmesi için 30 Mart Pazartesi gününe kadar süre tanıdığı bildirildi.

Brüksel’in, Atina’dan öncelikli olarak yeni vergilendirmeler ve bölgesel bazı havaalanlarıyla, Yunanistantelekomünikasyon şirketi OTE’nin ve Atina hipodromunun özelleştirilmesiyle ilgili adım atmasını beklediği kaydediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 13:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35