banner39

Yunanistan'ın hırsızlarla başı dertte

Ekonomik sıkıntıyla boğuşan Yunanlıların, ülkede hızla yayılmaya başlayan hırsızlık vakalarıyla başı dertte...

Avrupa 21.11.2013, 18:23 09.03.2013, 13:03
Yunanistan'ın hırsızlarla başı dertte

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ekonomik darboğazda bulunan Yunanistan'da, gelirleri azalan vatandaşlar geçimlerini sağlayabilmek için çeşitli iş yollarına başvururken, ülkenin birçok yerinde daha önce görülmeyen ilginç hırsızlık vakaları yaşanıyor. Daha önce eritip maden olarak satmak için kiliselerden vaftiz kazanlarını çalan hırsızlar, şimdi de, caddelerdeki bakır ve bronz heykelleri çalmaya başladı.

Başken Atina'da, son altı ay içerisinde aralarında ünlü Yunan yazar Nikos Kazancakis'in büstünün de bulunduğu bakır ve bronzdan imal edilmiş 8 büstün çalındığı bildirildi.

Atina Belediye Başkan Yardımcısı Nelli Papahela, Atina'da merkezi yerlerdeki mermer kaidelerin üzerinden koparılarak alınan büstlerden 4'ünün eskici pazarlarında bulunduğunu belirterek, hırsızlıkların ticari amaçla yapılmış olabileceğini kaydetti.

Batı Trakya'da ise, Gümülcine kentinde de yaşlı bir kadının bahçesinde baktığı inek aç hırsızların saldırısına uğramıştı. Bahçeye, gece saatlerinde girdiği tahmin edilen hırsızlar, ineği öldürmeden kestikleri arka bacaklarından birini alarak kaçmışlardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?