banner15

Yurtdışındaki Alman askerleri intihar ediyor

Almanya dışında görev yapan Alman askerleri arasında intihar olayları arttı, ölen her beş askerden birisi intihar ederek öldü

Yurtdışındaki Alman askerleri intihar ediyor

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’da haftalık yayımlanan ‘Der Spiegel’ dergisinde verilen bir haberde yurtdışında görev yaparken hayatını kaybeden her beş Alman askerinden birinin intihar ederek öldüğü bildirildi.

Alman Savunma bakanlığına dayandırılan haberde, yaklaşık 20 yıl önce başlayan Federal Ordu’nun Almanya dışındaki görevlerinde 19 Alman askeri intihar ederek kendisini öldürdü. Bu süre içinde Alman Ordusunda 99 asker öldü. Bunlardan 11’i tabii bir şekilde hayatını kaybetti. Alman Savunma bakanlığı, ana muhalefet partisi SPD’nin bir soru önergesine cevaben bu rakamları verdi.

Almanya’nın halen 7100 askeri yurtdışında görev yapıyor. Bunlardan en fazlası Afganistan’da bulunuyor. NATO bünyesindeki ISAF görevinde yaklaşık 5100 Alman askeri Afganistan’da görev yapıyor. Savunma bakanlığının bildirdiğine göre şimdiye kadar Alman Ordusu, toplam 300 binden fazla askerle Almanya dışında görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 13:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35