banner39

Avustarlya medyasının linci İslami kitabevini kapattırdı

Avustralya'da İslami kitaplar satan bir yayınevi ülke medyasında çıkan linç haberlerinden sonra kapısına kilit vurmak zorunda kaldı

Avustralya 31.10.2013, 12:59 31.10.2013, 13:25
Avustarlya medyasının linci İslami kitabevini kapattırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avustralya'nın başkenti Sidney'de İslami eserler satan bir kitapçı ülke medyasının baskıları sonucu kepenkleri indirmek zorunda kaldı.

Sidney'de Bankstown'da Visam Haddad tarafından işletilen kitapçı dükkanı, uzun zamandır ülke medyasının hedefinde bulunuyordu. Medyada çıkan haberlerde kitapçının "radikal gruplarla bağlantılı" olduğu iddia ediliyordu. Kitapçı hakkındaki haberler her geçen gün artınca satışlar da iyice düştü. Dükkan sahibi de çareyi dükkanı kapatmakta buldu.

El Risale İslamic isimli dükkanın işletmecisi Haddad, kendileri hakkında medyada bir operasyon yapıldığını bu nedenle dükkanın zarar ettiğini belirterek tek çarenin kapıya kilit vurmak olduğunu söyledi.

Haddad, ülke medyasının bu eski kitapçı hakkında yaklaşık bir yıldır yayınlarını daha da sertleştiriğini ifade etti.

Sydney Mornin Herald'ın haberine göre kapanan dükkanın yerine yakında bir kadın giyim mağazası açılacak. Ancak dükkana bağlantılı bir şekilde hizmet veren misafir ağırlama yeri ise açık kalmaya devam edecek.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?