Avustralya Arakanlı göçmenleri sınırdışı etti

Avustralya'da işbaşında olan Muhafazakar iktidar, göçmenlere karşı sert politikalar uyguluyor. Ülkeye gelen 100 Arakanlı sınırdışı edildi

Avustralya Arakanlı göçmenleri sınırdışı etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya, Arakanlı 100 Mülteci Müslümanı sınırdışı etti. Ülkelerindeki Budist zulmünden kaçan Arakanlı Müslümanlar, teknelerle Endonezya'ya oradan da Avustralya'ya geçiyor.

Avustralya'da iktidara gelen muhafazakar parti ise, göçmenlere karşı sert tavrıyla biliniyor. Muhafazakar iktidar, göçmenlerin ülke ekonomisini kötü etkiledikleri gerekçesiyle son zamanlarda artan göçmen akınını durdurmayı taahhüt etmişti.

AVUSTRALYA GÖÇMENLERİ YOUTUBE İLE CAYDIRACAK

Avusturalya, Malezya'ya gönderilen mültecileri filme çekip You Tube sitesinde paylaşıyor. Uygulamanın gelecekte ülkelerine sığınmak isteyen mültecileri caydıracağı düşünülüyor. Bu uygulamayı Avustralya Göçmenlik Bürosu gerçekleştiriyor.

Ülkenin Başbakanı Julia Gillard, Asya ile aralarında mülteci konusunun problem olmasından rahatsız olduklarını, geçen sene Malezya'dan 4.800 mülteci kabul etmek zorunda kaldıklarını ama artık bu konuda daha sert bir tutum sergileyeceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2013, 09:51
banner53
YORUM EKLE

banner39