banner39

Avustralya bu olaya kilitlendi

Avustralya'da boynuna tasmalı bomba bağlanan genç bir kız ülkeyi ayağa kaldırdı. Polis şimdi bombayı etkisiz hale getirmeye çalışıyor

Avustralya 03.08.2011, 15:15 03.08.2011, 15:15
Avustralya bu olaya kilitlendi

Avustralya, Sydney şehrinin en zengin mahallesinde yaşanan bir olaya kilitlenmiş durumda. Kentin en zengin mahallesindeki milyon dolarlık villasında gözlerini açan 18 yaşındaki genç bir kız, boynuna tasma bombası takıldığını fark etti.

Kızın hemen polisi aradığı ve girdiği şokun etkisiyle konuşamaz halde olduğu belirtildi.

Sydney polisi, evin etrafında güvenlik kordonu oluştururken, televizyon kanalları olay yerine akın etti. Kızın kurtarma operasyonu Avustralya’daki televizyonlarda flaş haber olarak geçiyor.

Girdiği şokun etkisiyle sersemlemiş halde olduğu belirtilen kızın boynuna yerleştirilen bomba henüz etkisiz hale getirilemedi.

Polis, Sydney’in en zengin ailelerinden birine mensup olan ve adı verilmeyen kızın babasına ulaştı. Babası, kızının “bir haraç alma olayına” kurban gitmiş olabileceğini söyledi.

Genç kızın üç hafta önce 18 yaşına girdiği ve liseden mezun olmaya hazırlandığı bilgisi verildi. Polisin kurtarma operasyonu sürerken, kızın anne ve babası evin dışında birbirlerine destek olmaya çalışıyor.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?