banner15

Avustralya'da iğne ile ticari terör artıyor

Avustralya'da çileklerle başlayıp muzda devam eden iğne eylemi elmada da yaşandı

Avustralya'da iğne ile ticari terör artıyor

Avustralya'da meyvelerin içinden dikiş iğnesi çıkması vakaları yayılıyor. Çilek ve muzun ardından dün de Sydney'de bir elmanın içinden iğne çıktı.

Bir annenin okula göndereceği kızına elma soyarken iğneyi fark ederek polise haber verdiği ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı

Çilekler metal dedektörlerle taranıyor

Bazı çilek yetiştiricilerinin ürünlerini süpermarketlere gönderirken metal dedektörleriyle taramaya başladığı belirtiliyor. Dün Queensland'da 62 yaşındaki bir kadın süpermarkette bir muza iğne koyarken yakalanmıştı. 

Queensland Eyaleti Çilek Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Adrian Schultz çileklere iğne konulmasını "milyonlarca dolarlık bir sektörü batıran bir ticari terör eylemi" olarak nitelendirmişti.

Çileklere iğneleri kimin ya da kimlerin koyduğu henüz bilinmiyor. Daha önce, iğneler eski bir çalışanın koyduğu öne sürülmüştü. Ancak çileklerin farklı çiftliklerden gelmesi, bu tezi çürüttü. Birçok süpermarket raflarından çilekleri kaldırırken, Avustralya'daki vakaların dünya genelinde de sektörü vurabileceği belirtiliyor.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48