banner39

Avustralya'da şimdi de yarasa istilası

Avustralya'nın Queensland eyaletinde yarasalar bir kasabayı istila etti.

Avustralya 08.02.2020, 12:57 08.02.2020, 13:15
Avustralya'da şimdi de yarasa istilası

Avustralya basınında çıkan haberlere göre, son günlerde Ingham kasabasını mesken tutan yarasaların sayısı kasaba nüfusunu geçti.

Yüzbinlerce yarasayla yaşamak zorunda kalan, koku, kirlilik ve sesten rahatsız olan kasaba halkı, belediye meclisinden konuya çözüm bulmasını talep etti.

Ingham sakini Adam Kaurila, "Sanki kasabanın üzerinde yarasa kasırgası yaşanıyor" derken kasabanın bağlı olduğu Hinchinbrook bölgesinin Belediye Başkanı Raymon Jayo, "Bana öyle geliyor ki Avustralya'daki her bir yarasa şu anda Ingham'da" ifadesini kullandı.

Avustralya'da yarasaların öldürülmesi yasak. Bu nedenle yerel yetkililerin, yarasaları doğal ortamlarına geri döndürmek için gayret sarf ettiği belirtildi.

Kaynak: Haber Vakti

Yorumlar (1)
Okuyucu Görüşü 3 yıl önce
Avustralya'da yarasaların öldürülmesi yasak. Ancak, orman yangınlarla ilgili alttaki makalenizde "South Yarra National Parkında, göze güzel görünmüyor diyerek yarasaların yuvalarını dağıtmışlar" gibi bir ifade var. Yarasa kuşlarının yuvasını dağıtmakla öldürmek arasında ne fark var. Keşke Avustralyalılar çevre işini doğa ile iç içe yaşayan yerlilere (Aborjinlere) bıraksalar daha uygun olur. Düşünün sanayi şehri olan İngiltere'de yasalara ayak uyduramayan sabıkalılar Avustralya'ya gemilerle götürülmüş ve orada bakir bir çevre ile başbaşa kalınca başlamışlar önce insanları sonra emuları daha sonra deve ve diğer çevre dengesini sağlayan hayvanları katletmeye. Bu insanlar çevre kanunlarına uyum sağlamamakla doğanın dengesini bozduklarının farkında değiller. ? Dünyanın hiçbir bölgesinde "su tüketiyor" diye eşine rastlanmayacak bir merhametsizlikle develeri helikopterlerden ateş açarak öldüren bir millet ar mı? O develerin inilti seslerini hala kulağımda. Bu develere talip olan İHH'nın tekliflerini kabul etmiyorlar. Böyle bir milletin başı çevre felaketlerinden kurtulur mu?
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?