banner15

Avustralya'nın ilk Müslüman partisi kuruldu

Avustralya’da 6 İslam karşıtı partiden sonra ilk kez Ziya Muhammed isimli politikacı tarafından Müslümanların seslerini duyurmak için Müslüman Partisi kuruldu

Avustralya'nın ilk Müslüman partisi kuruldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya'nın Sydney kentinde "Avustralya Müslüman Partisi" adlı siyasi parti kuruldu.

Partinin kurucusu Ziya Muhammed yaptığı açıklamada, Müslümanların seslerinin toplum içinde yeterince duyulmadığını, bu yüzden parti kurduğunu söyledi.

Yeni partinin, Avustralya siyasetinde Müslümanlar için bir platform oluşturacağını ifade eden Muhammed, "Partinin kurulmasındaki bir başka neden ise İslam’a karşı artan siyasi aktivitelere karşı durmak. İslam karşıtı partiler kuruluyor ve bu konuda bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük" dedi.

Avustralya’da 6 İslam karşıtı parti bulunuyor. Son aylarda ülke genelinde gösteriler düzenleyen İslam karşıtları camilerin kapatılmasını ve helal ürünlerin yasaklanmasını talep ediyor.

Nüfusu 23 milyon olan Avustralya'da yarım milyon kadar Müslüman yaşıyor. Yeni kurulan Avustralya Müslüman Partisi’nin Ocak 2017'de yapılması planlanan genel seçime katılabilmesi için 500 üyeye ulaşması yeterli olacak.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 14:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35