Endonezyalı hackerlar Avustralya'ya saldırdı

Endonezya Devlet başkanı ve ailesinin telefonlarını izlemeye aldığı ortaya çıkan Avsralya'nın resmi kurum siteleri, Endonezyalı hackerlar tarafından intikam amaçlı hacklendi.

Endonezyalı hackerlar Avustralya'ya saldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Endonezya yönetiminin telefonlarını izlemeye alan Avustralya'ya sanal saldırılar düzenlendi. Endonezya Devlet başkanı ve ailesinin telefonlarını izlemeye aldığı ortaya çıkan Avsralya'nın resmi kurum siteleri, Endonezyalı hackerlar tarafından intikam amaçlı hacklendi.

Avustralya Rezerv Bankası ile polis teşkilatının internet sitelerine saldıran Endonezyalı hackerlar, saldırıların dinleme skandalına misilleme olduğunu ve devamının geleceğini belirtti.

Avustralya yerel medyasında yer alan haberlere göre, hackerlardan biri saldırıyı twitter hesabı üzerinden üstlendi. Hackerın uluslararası hacker grubu Ananymous'a bağlı olduğu belirtildi.

ABD'li Edward Snovden tarafından sızdırılan belgelerde, Avustralya'nın Endonezya devlet başkanı, hükümet üyeleri ve ailelerinin telefonlarını izlemeye aldığı belirtilmişti. Skandalın ortaya çıkmasından hemen sonra Endonezya, bu ülkeyle olan işikilerini askıya aldığını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 10:10
banner53
YORUM EKLE

banner39