banner39

banner35

İslam karşıtları kiliseyi protesto etti

İslam karşıtı grup, Müslüman liderlere ve çok kültürlülüğe destek verdiği gerekçesiyle Gosford Anglikan Kilisesi'nde protesto gösterisi düzenledi

Avustralya 15.08.2016, 10:38 15.08.2016, 10:57
İslam karşıtları kiliseyi protesto etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya'da İslam karşıtı bir grup, Müslüman liderlere ve çok kültürlülüğe destek verdiği gerekçesiyle Gosford Anglikan Kilisesi'nin önünde protesto gösterisi düzenledi.

Avustralya yayın kuruluşu ABC'nin haberine göre, New South Wales eyaletinde Central Coast'ta bulunan Gosford Anglikan Kilisesi'nde düzenlenen ayini bölen 10 kişilik bir grup, hoparlörden Müslümanlara ait dualar dinletti.,

İslam karşıtı sloganlar atan ve Müslümanlara özgü kıyafetler giyen aşırı sağcı protestocuların görüntüleri, Özgürlük Partisi tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Parti, eylemin, Gosford Anglikan Kilisesi'nin, Müslüman liderlere ve çok kültürlülüğe verdiği desteği protesto amacı taşıdığını bildirdi.

Özgürlük Partisi örgütünün, Avustralyalı Senatosu'nda dört sandalye sahibi, göçmen karşıtı Tek Millet Partisi ile bağlantısı olduğu ifade ediliyor.

Polisin, Gosford Anglikan Kilisesi'nin "ırkçı gösteri" olarak nitelendirdiği eylemi soruşturduğu belirtildi.

Gosford Anglikan Kilisesi'nin Pederi Rod Bower, olayın, kilise cemaatini terörize ettiğine değinerek, "Gösteri, sırf Müslüman toplumu desteklediğimiz, köprüler kurmaya çalıştığımız için düzenlendi" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?